etykieta wizerunkowa w urzędach
Dobrze skomponowany strój jest podstawą autoprezentacji. Poprzez świadomy wybór elementów garderoby zmuszamy innych, by patrzyli na nas w pozytywny sposób, prowadzili negocjacje według naszych reguł i postępowali zgodnie z naszymi preferencjami. Od urzędnika XXI wieku wymaga się kompetencji w każdym zakresie, także wizerunkowym.
Jak zostać małym dyplomatą?
Mały dyplomata to ktoś, kto może zostać dużym strategiem, przywódcą, a nawet komandosem, który poprzez upór, siłę i niezłomny charakter oraz stosowane codziennie zasady dobrego wychowania, będzie mógł wpływać na pozytywne zmiany w swoim otoczeniu.
Coaching, mentoring, cykle szkoleniowe
Coaching:
wspieramy,
dyscyplinujemy,
prowokujemy,
inspirujemy,
i wzmacniamy klienta w osiąganiu celów.
Mentoring:
mentee, jako źródło zasobów, a więc:
odkrywamy mocne strony,
budujemy samoświadomość,
wspieramy dążenia do realizacji potencjału u każdego klienta.
Zapraszamy na szkolenia
Metody: warsztat, praca indywidualna, gry zespołowe, ćwiczenia symulacyjne, trening umiejętności, ćwiczenia interaktywne i testowe, analiza materiałów multimedialnych, case-study, ćwiczenia praktyczne, wykład interaktywny, wykład z elementami dyskusji, prezentacja multimedialna.
Zarządzanie środowiskowe w przedsiębiorstwie
-rozwiązania ekologiczne
-korzyści wynikające z ich zastosowania
-technologie przyjazne środowisku
-audyt ekologiczny
Protokół dyplomatyczny i międzynarodowa etykieta biznesowa
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie protokołu dyplomatycznego i międzynarodowej etykiety biznesowej, w tym wizerunkowej, z elementami etykiety komunikacyjnej na poziomie międzykulturowym. Nabyte kompetencje umożliwią sprawne i świadome poruszanie się w kodach etykiety biznesowej w przestrzeni międzynarodowej.
Cele szczegółowe: Uczestnicy szkolenia rozpoznają nie tylko kody protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre’u biznesowego, ale zdobędą wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania umiejętnościami miękkimi (m.in. wizerunkiem, mową ciała) w przestrzeni biznesowej. Zostaną wprowadzeni w zakres kontekstów kulturowych, których znajomość decyduje o powodzeniu bądź fiasku negocjacji i spotkań biznesowych na poziomie międzynarodowym.
Komunikacja i etykieta biznesowa z uwzględnieniem różnic międzykulturowych
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie etykiety biznesowej, w tym wizerunkowej, z elementami etykiety komunikacyjnej na poziomie międzykulturowym. Nabyte kompetencje umożliwią sprawne i świadome poruszanie się w kodach etykiety biznesowej w przestrzeni międzynarodowej.
Cele szczegółowe: Uczestnicy szkolenia rozpoznają nie tylko podstawowe aspekty savoir-vivre’u biznesowego, ale zdobędą wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania umiejętnościami miękkimi (m.in. wizerunkiem, mową ciała) w przestrzeni biznesowej. Zostaną wprowadzeni w zakres kontekstów kulturowych, których znajomość decyduje o powodzeniu bądź fiasku negocjacji i spotkań biznesowych na poziomie międzynarodowym.
Wilbur Schram określił komunikowanie „jako narządzie umożliwiające egzystencję społeczeństw”. To domena ludzkich działań. Treści, które przekazują i odbierają biznesmani w procesie komunikowania wpływają na budowanie relacji biznesowych. Efektywna komunikacja pozwala rozwiązywać problemy i wyrażać siebie. Umiejętność komunikowania wpływa na jakość oferowanych przez firmę usług i ułatwia realizowanie umów z partnerami zewnętrznymi. Sprawne porozumiewanie się jest podstawową umiejętnością społeczną.
Umiejętności komunikacyjne są niezwykle istotnym elementem kompetencji związanych z wykonywaniem wielu zawodów. Są jedną z najwyżej cenionych i poszukiwanych przez pracodawców cech i kompetencji.
Skuteczna komunikacja to świadomość dostosowania ubioru do okazji, praktyczna umiejętność zarządzania czasem (punktualność). To także zarządzanie tzw. umiejętnościami miękkimi, które w późniejszym życiu decydują często o naszym powodzeniu lub porażce w pracy m.in. umiejętność radzenia sobie ze stresem czy umiejętność odczytywania komunikatów niewerbalnych (szczególnie niezbędna przy, negocjacjach i rozmowach handlowych, w których przekonujemy do swoich racji). Skuteczna komunikacja to także umiejętność osiągania założonych celów pomimo np. trudnych warunków negocjacyjnych lub rozmowy z tzw. trudnym klientem. To także wiedza wykraczająca poza standardowe techniki komunikacyjne, wykorzystująca w praktyce wszystkie alternatywne metody rozwiązywania konfliktów w każdym środowisku.
Materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika.
Biznesmen XXI wieku
kompetencje komunikacyjne, zasady etykiety wizytówek [błędy w kompozycji wizytówek, kolorystyka, co może i powinna zawierać profesjonalna wizytówka, kiedy i jak wręczamy wizytówki, kod wizytówkowy w innych krajach), bilety handlowe]; precedencja w biznesie; wizerunek biznesmena – kształtowanie profesjonalnego wizerunku; zasady ubioru w różnych sytuacjach, elegancja, etykieta biznesu a etykieta towarzyska, ubiór formalny i casualowy. Ubiory na wyjątkowe okazje. Oznaczenia na zaproszeniach. Biznesowe skróty komunikacyjne, Dostosowanie kolorów, elementy PR i marketingu politycznego – czyli jak grać kolorami, etc…; rola i formy przyjęć biznesowych; zasady organizacji takich przyjęć, zasady picia trunków, zajmowanie miejsc, sposoby jedzenia oraz faux-pas, dobre obyczaje przy stole, stoły zasiadane i przyjęcia na stojąco; sztuka dyplomacji – precedencja z elementami etykiety międzynarodowej; biznesmen w środowisku międzynarodowym czyli kompetencje menadżerskie w komunikacji międzykulturowej- a więc o tym, co może być przydatne w kontaktach handlowych z innymi kulturami, na co zwracać uwagę, bariery komunikacyjne, etc….
Twórcze myślenie i podejmowanie decyzji
Zakres związany z miękkimi umiejętnościami. Miękkie umiejętności to zarówno kompetencje osobiste jak i społeczne. Sprawne, świadome zarządzanie sobą jest gwarancją sukcesu i umożliwia wysoką skuteczność w kontaktach interpersonalnych. Tworzenie pozytywnego wrażenia i eliminacja złych nawyków to podstawa sukcesu osobistego i korporacyjnego. Postawa tzw.mądrego managera [szereg postaw wobec interesantów, partnerów i współpracowników] jest elementarnym składnikiem dobrego biznesu. Uczestnicy zostaną przeszkoleni w zakresie budowania własnego autorytetu, korzystnego wizerunku osobistego, wywierania silnego wpływu na myśli, decyzje i zachowania innych ludzi. Szkolenie adresowane jest do menadżerów, prawników, handlowców oraz wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętności zarządzania zespołem osób, zarządzania konfliktem, zmianą, którzy będą – lub już – inspirują innych do działania zgodnego z własną wizją.
Dyplomacja i współczesny savoir-vivre w administracji
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie umiejętności negocjacyjnych, w tym technik mediacyjnych, a także współczesnego savoir-vivre’u biznesowego i dyplomacji w miejscu pracy. Celem jest poszerzenie kompetencji uczestników w zakresie profesjonalnej obsługi klienta z oparciu o kompetencje kluczowe, tak ważne w aspekcie skutecznej komunikacji na każdym poziomie zaawansowania z uwzględnieniem technik manipulacyjnych i perswazyjnych.
Wokół stołu czyli o sztuce zarządzania wizerunkiem
Istotą warsztatów jest próba połączenia teorii sztuki dyplomacji z praktyką w zakresie zarządzania etykietą stołową, zarówno podczas przyjęć „zasiadanych”, jak i stojących, z uwzględnieniem zasad etykiety międzynarodowej. Uwzględniając kontekst międzykulturowy należy, że szczególną dbałością, podejść do organizowania przyjęć dla obcokrajowców. Jako uczestnicy takich przyjęć też musimy zdawać sobie sprawę z różnic wynikających z uwarunkowań kulturowych i społecznych.
Profesjonalnie przygotowane przyjęcie to bardzo ważny element kreowania wizerunku biznesowego i prywatnego w sferze publicznej. W większości poradników savoir-vivre’u znajdziemy fragmenty dotyczące zachowania się przy stole. Poruszane wątki są rozmaite (od spotkań towarzyskich poprzez rozsadzenie gości za stołem, przygotowanie nakrycia i dekoracji, po moment rozpoczęcia jedzenia). Nie wyczerpują one jednak złożoności zjawiska.
Savoir-vivre w administracji publicznej z elementami protokołu dyplomatycznego i międzynarodowej etykiety biznesowej
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie protokołu dyplomatycznego i międzynarodowej etykiety biznesowej, w tym wizerunkowej, z elementami etykiety komunikacyjnej na poziomie międzykulturowym. Nabyte kompetencje umożliwią sprawne i świadome poruszanie się w kodach etykiety biznesowej w przestrzeni międzynarodowej.
Cele szczegółowe: Uczestnicy szkolenia rozpoznają nie tylko kody protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre’u biznesowego, ale zdobędą wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania umiejętnościami miękkimi (m.in. wizerunkiem, mową ciała) w przestrzeni biznesowej. Zostaną wprowadzeni w zakres kontekstów kulturowych, których znajomość decyduje o powodzeniu bądź fiasku negocjacji i spotkań biznesowych na poziomie międzynarodowym.
Wystąpienia publiczne – sposoby zdobywania i utrzymywania uwagi słuchaczy
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie zasad przygotowania się do wystąpień publicznych. Poznanie skutecznych metod zarządzania publicznością i przestrzenią wystąpień. Doskonalenie warsztatu technik mowy i kultury słowa. Sprawne zarządzanie mową ciała i psychologią koloru podczas wystąpień publicznych.
Cele szczegółowe: Uczestnicy poznają skuteczne metody skupienia uwagi słuchaczy na wystąpieniu. Poznają także elementy technik wykorzystujących mowę ciała, a także technik aktorskich oraz struktur lingwistycznych (NLP), którymi można zarządzać. Szkolenie ma na celu także rozwijanie umiejętności posługiwania się skuteczną argumentacją i obroną, w sytuacjach trudnych i konfliktowych.
Techniki programowania neurolingwistycznego w wystąpieniach publicznych
Cele szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie NLP, umiejętności komunikacyjnych. Nabycie umiejętności skutecznego przekonywania z uwzględnieniem technik manipulacyjnych i perswazyjnych.
Doskonalenie kompetencji w zakresie etykiety komunikacyjnej. Uczestnicy zdobędą wiedzę i kompetencje z zarządzania kodami komunikacyjnymi dostosowanymi do przestrzeni i proksemiki oraz umiejętnościami miękkimi (m.in. wizerunkiem, mową ciała). Wilbur Schram określił komunikowanie „jako narządzie umożliwiające egzystencję społeczeństw”. To domena ludzkich działań. Treści, które przekazują i odbierają prelegenci w procesie komunikowania wpływają na budowanie relacji interpersonalnych. Efektywna komunikacja pozwala rozwiązywać problemy i wyrażać siebie. Umiejętność komunikowania wpływa na jakość wystąpień publicznych i ułatwia realizowanie założonych celów. Sprawne porozumiewanie się jest podstawową umiejętnością społeczną. Umiejętności komunikacyjne są niezwykle istotnym elementem kompetencji związanych z wykonywaniem wielu zawodów. Szkolenie pozwoli zrozumieć i poznać zasady skutecznych wystąpień publicznych budowanych świadomie w oparciu o techniki NLP. Pozwoli zrozumieć na czym polega precyzja i siła dobrego przekazu.
Program obejmuje między innymi: Skuteczne komunikowanie się podczas wystąpień publicznych; Komunikację wizualną podczas wystąpień publicznych;bariery w komunikacji (różnice kulturowe, stereotypy, samopoczucie, wybiórczość uwagi); Mowę ciała i jej wpływ na skuteczność komunikatu; Skuteczną prezentację w przestrzeni międzynarodowej; Główne cechy kultur świata biznesu. Kultury propartnerskie, polichroniczne i ceremonialne – jak z nimi prowadzić skuteczny dialog? oraz To, czego nie widać, nie słychać, a wpływa na skuteczność wystąpienia czyli elementy technik NLP. Jak skupić na sobie maksymalną uwagę? Tworzenie celowych komunikatów; Kreowanie doświadczeń komunikacyjnych a NLP;Typy pamięci i ich rola w wystąpieniach publicznych.
Skuteczna komunikacja z trudnym pacjentem
Cel ogólny szkolenia: Podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystania technik komunikacji w rozmowie z trudnym pacjentem. Nabycie umiejętności skutecznego przekonywania pacjenta. Obrona siebie podczas trudnej rozmowy.
Cele szczegółowe: Uczestnicy szkolenia rozpoznają nie tylko podstawowe aspekty skutecznej komunikacji, ale także zdobędą wiedzę na temat osobowości pacjentów.
Trudny klient
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie umiejętności komunikacyjnych, negocjacyjnych, w tym technik mediacyjnych, a także współczesnego savoir-vivre’u biznesowego. Podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystania technik komunikacji w rozmowie z trudnym klientem. Nabycie umiejętności skutecznego przekonywania. Obrona siebie podczas trudnej rozmowy. Celem jest poszerzenie kompetencji uczestników w zakresie profesjonalnej obsługi klienta z oparciu o kompetencje kluczowe, tak ważne w aspekcie skutecznej komunikacji na każdym poziomie zaawansowania z uwzględnieniem technik manipulacyjnych i perswazyjnych.
negocjacje dla prawników
Zapraszamy na szkolenie, podczas którego zrealizowany zostanie temat skutecznych negocjacji w środowisku prawnym z uwzględnieniem kulturowych i międzykulturowych aspektów komunikowania. Negocjacje, niezależnie od stopnia zaawansowania, są zawsze procesem komunikowania się stron. Umiejętność komunikowania wpływa na jakość oferowanych przez firmę usług i ułatwia realizowanie umów z partnerami zewnętrznymi. Sprawne porozumiewanie się jest podstawową umiejętnością społeczną. Umiejętności komunikacyjne są niezwykle istotnym elementem kompetencji związanych z wykonywaniem wielu zawodów. Szkolenie pozwoli zrozumieć i poznać zasady skutecznej komunikacji i zaawansowanych negocjacji. Pozwoli zrozumieć na czym polega precyzja i siła dobrego przekazu. Ułatwi prawnikom kooperację z klientami.
„W biznesie, tak jak w życiu nie dostajesz tego, na co zasługujesz, ale to, co wynegocjujesz”.
identyfikacja wizualna kancelarii
- Uwypuklenie stylu kancelarii: nowoczesna, dynamiczna, tradycyjna
- Oryginalność / szczególnie na tle innych/ okolicy
- Czytelność/przejrzystość/ zauważalność
- Jednorodność komunikatów /branding/księga znaku
- Szybkość działania, pozytywne skojarzenia, kompleksowość obsługi
- Miejsce/ dotarcie klienta/blog?
- Publicity
- Media relations
- Case study w Internecie
- „relationship marketing”.
- „otwarte drzwi”
Savoir-vivre i etykieta w miejscu pracy
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie savoir-vivre’u biznesowego i etykieta w miejscu pracy. Celem jest poszerzenie kompetencji uczestników w zakresie profesjonalnej obsługi klienta z oparciu o kompetencje kluczowe, tak ważne w aspekcie skutecznej komunikacji na każdym poziomie zaawansowania.
Savoir-vivre w biznesie
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie etykiety biznesowej z elementami etykiety komunikacyjnej na poziomie międzykulturowym.
Cele szczegółowe: Uczestnicy szkolenia rozpoznają nie tylko podstawowe aspekty savoir-vivre’u biznesowego, ale zdobędą wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania umiejętnościami miękkimi (m.in. wizerunkiem, mową ciała) w przestrzeni biznesowej. Zostaną wprowadzeni w zakres kontekstów kulturowych, których znajomość decyduje o powodzeniu bądź fiasku negocjacji i spotkań biznesowych na poziomie międzynarodowym.
Obsługa klienta – standardy biznesowe
Cel ogólny szkolenia: Doskonalenie kompetencji w zakresie umiejętności komunikacyjnych, negocjacyjnych, w tym technik mediacyjnych, a także współczesnego savoir-vivre’u biznesowego niezbędnego przy profesjonalnej obsłudze klienta. Podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystania technik komunikacji w rozmowie kontrahentem i z trudnym klientem. Nabycie umiejętności skutecznego przekonywania. Obrona siebie podczas trudnej rozmowy. Celem jest poszerzenie kompetencji uczestników w zakresie profesjonalnej obsługi klienta w
oparciu o kompetencje kluczowe, tak ważne w aspekcie skutecznej komunikacji na każdym poziomie zaawansowania z uwzględnieniem technik perswazyjnych. Cele szczegółowe: Uczestnicy szkolenia rozpoznają nie tylko podstawowe aspekty skutecznej komunikacji, ale także zdobędą wiedzę na temat osobowości klientów.
Jak zostać Małym Dyplomatą?
zapraszamy dzieci i młodzież na indywidualne szkolenia z zakresu etykiety i savoir-vivre’u zakończone certyfikatem IDF.Do każdego typu i poziomu szkolenia oferujemy profesjonalne materiały szkoleniowe, pomoc oraz indywidualne konsultacje.
Program jest konsultowany i dobierany indywidualnie do potrzeb konkretnego klienta.
Zapraszamy!