Aktualności

Najbliższe szkolenia

Nasi klienci

etykieta wizerunkowa w urzędach

Dobrze skomponowany strój jest podstawą autoprezentacji.  Poprzez świadomy wybór elementów garderoby zmuszamy innych, by patrzyli na nas w pozytywny sposób, prowadzili negocjacje według naszych reguł i postępowali zgodnie z naszymi preferencjami. Od urzędnika XXI wieku wymaga się kompetencji w każdym zakresie, także wizerunkowym.

Czytaj więcej

Jak zostać małym dyplomatą?

Mały dyplomata to ktoś, kto może zostać dużym strategiem, przywódcą,  a nawet komandosem, który poprzez upór, siłę i niezłomny charakter oraz stosowane codziennie zasady dobrego wychowania, będzie mógł wpływać na pozytywne zmiany w swoim otoczeniu.

Czytaj więcej

Aktualności – warsztaty Youtility Marketing

Nowość na rynku – warsztaty Youtility Marketing

 

Wszystkich prezesów, dyrektorów, menedżerów zarządzających zapraszam na organizowane przez Instytut Dyplomacji indywidualne i grupowe warsztaty z YOUTILITY MARKETINGu. To prawdziwa rewolucja w marketingu będąca pokłosiem marketingu 4.0.

 

Zasada: Jeśli uda Ci się sprzedać produkt lub usługę zdobędziesz klienta na chwilę, jeśli uda Ci się klientowi pomóc, zdobędziesz go na całe życie.

 

Uczestnicy poznają kilkuetapowy plan wprowadzania YOUTILITY w swoim przedsiębiorstwie czy organizacji. Wspólnie zdefiniujemy na czym polega TOP OF MIND AWERENESS.

Ponadto zajmiemy się LIFE TECHNOGIES i ich wpływem na tradycyjny marketing. Zinterpretujemy trajektorię mediów społecznościowych
Czas trwania warsztatów: 4 godziny. . Warsztat kończy się wydaniem certyfikatu.

Terminy dostosowane do potrzeb Klientów.
Zainteresowanych zapraszam do składania propozycji przez stronę Instytutu Dyplomacji.

 

Marketing Kancelarii Prawnej

 

Podstawą myślenia o marketingu jest proste twierdzenie, że jest on jednym z najbardziej istotnych elementów strategii każdej firmy. Kancelaria jest firmą, a więc marzy o zyskach. Powinno się więc nią zarządzać, tak jak przedsiębiorstwem. Z przeprowadzonych w Polsce badań wynika, że tylko niespełna 75% kancelarii widzi potrzebę działań marketingowych. Niestety najczęściej też jest tak, że po usługi z zakresu marketingu  prawnicy sięgają wtedy gdy spadają zyski firmy lub rośnie siła konkurencji. Tymczasem powinno być zupełnie inaczej. Wychodząc od kwestii związanych z  zarządzaniem umiejętnościami miękkimi m.in. wizerunkiem, poprzez  serwisy produktowe i e-marketing, mogą zarządzać świadomie marketingiem relacyjnym i marketingiem MIX kancelarii prawnej. Mało popularne są też w Polsce  indywidulane usługi doradcze z tego zakresu, tak jakby prawnicy wciąż uważali, że usługa obroni się sama.  Tymczasem metoda twarda  „kup u mnie” może okazać się krótkoterminowa i klient nie wróci do usług kancelarii. Trzeba więc zacząć działać na emocje i budować trwałe relacje. Niemiernie ważny jest efekt pierwszego wrażenia. Mowa ciała, gesty, mikroemocje widoczne na twarzy klienta (ich właściwe odczytanie), przestrzeń, w której się znajduje – odgrywa niebagatelną rolę. Prezenty? Czy prawnik może dać prezent? Oczywiście, że tak. Może na przykład podzielić się wiedzą, przekazać informację. Może wysyłać do swoich klientów biuletyn….

Więcej na temat marketingu usług prawnych dowiedzą się Państwo podczas szkolenia dedykowanego radcom prawnym.

 

Tematem  przygotowywanych warsztatów  będzie:

                                   Marketing Kancelarii Prawnej

         budowanie przewagi konkurencyjnej  na rynku usług prawnych

 

Uczestnicy otrzymają konkretne – unikalne narzędzia niezbędne do osiągnięcia i utrzymania przewagi konkurencyjnej. Wykorzystując m.in. techniki programowania neurolingwistycznego i strategie negocjacji wieloaspektowych będą przygotowani do wprowadzania zmian podnoszących zyski i efektywność kancelarii w obszarze zarządzania klientami i otoczeniem biznesowym. Podstawą efektywnego zarządzania stanie się wiedza z zakresu zaawansowanych technik perswazyjnych i umiejętności miękkich. Właściwie wykorzystana, w połączeniu z implementacją świadomości misji i wizji rozwoju kancelarii, będzie podstawą wprowadzania dobrych zmian, a tym samym wzrostu kluczowych parametrów.

 

Wartością dodaną tego spotkania będzie możliwość skorzystania z indywidualnych usług doradczych nie tylko w zakresie skutecznego marketingu , ale także negocjacji z klientem  oraz skutecznego zarządzania przestrzenią kancelarii i jej wizerunkiem.

 

 

 

źródło zdjęcia: https://www.google.pl/search?q=marketing+prawniczy

O sztuce savoir-vivre’u

 

Savoir-vivre powinien być dla każdego z nas  czymś naturalnym. Jego filozofia jest bowiem prosta. Ma ułatwiać życie, a jego stosowanie sprawiać, by każdy czuł się w naszym towarzystwie komfortowo. Termin pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników: savoir [wiedzieć] oraz vivre [żyć]. Savoir-vivre jest więc sztuką życia. Podążając tym tropem jest także znajomością reguł grzecznościowych oraz form towarzyskich. Szerzej, jest wypracowaną umiejętnością radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach. Jest terminem szerszym niż dobre maniery czy etykieta. Nie może być traktowany jako maska i zbiór sztucznych manier. Bowiem wszystko, co robimy musi być spójne z naszą osobowością. To, co hiperpoprawne śmieszy,  a nie zachwyca.

Jego światem rządzą pewne reguły niezmienne: lojalność, życzliwość, dyskrecja, uprzejmość, grzeczność, takt, punktualność oraz odrobina szczerego uśmiechu. Jedną z najstarszych reguł jest precedencja wynikająca z ogólnie stosowanej i powszechnej zasady starszeństwa. Osoby starsze (wiekiem, rangą, pozycją zawodową) powinny być otoczone szczególnym rodzajem staranności. Musimy jednak pamiętać, że istnieją różne formy i stopnie zaawansowania etykiety. Jeśli  będziemy chcieli przestrzegać reguł savoir-vivre’u na co dzień, nasza etykieta będzie realizowana na poziomie podstawowym, bez szczególnej dbałości o formuły zaawansowane. Świat biznesu wymaga już wypracowania pewnego poziomu zachowań, dzięki którym zbudujemy trwały, wyraźny, komplementarny wizerunek profesjonalisty. W tym celu wykorzystamy etykietę na poziomie średniozaawansowanym. Najwyższym i jednocześnie najbardziej zaawansowanym poziomem znajomości savoir-vivre’u, jest sztuka dyplomacji. Nie chodzi bowiem tylko o zbudowanie poprawnych relacji towarzyskich ani  dobrych kontaktów zawodowych. Protokół dyplomatyczny nie ulega modom, nie zmienia się w zależności od upodobań korzystających. Jest zbiorem bardzo precyzyjnych zachowań przypisanych okazjom, uroczystościom i ceremoniom na najwyższym, międzynarodowym poziomie.

W świecie etykiety jest naprawdę ciekawie. Kolory znaczą. Ubiory mówią. Ciało komunikuje. Posługiwanie się tytułami nie stanowią problemu. Zastawa stołowa daje znak, co tak naprawdę za chwilę pojawi się do jedzenia. Wnętrza inspirują. Warto więc wiedzieć, jak należy się zachowywać.

Bardzo często powtarzam zdanie, które oddaje istotę savoir-vivre’u: „Orły są szare, a papugi pstrokate”. Ale to orły latają wysoko. (AF)

 

źródło zdjęcia: https://www.google.pl/search?q=marketing+prawniczy